KONSERWACJA NOŻYCZEK I PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE

KONSERWACJA NOŻYCZEK I PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE

Data publikacji: 2020-05-26

Nożyczki po każdym użyciu należy przetrzeć miękką ściereczką lub specjalną skórą w celu usunięcia resztek włosów i zanieczyszczeń, a następnie zdezynfekować specjalnym preparatem do tego przeznaczonym. Należy unikać nadmiernego moczenia nożyczek lub pozostawiania na dłuższy czas w cieczy dezynfekującej. 

Rekomendujemy preparaty do dezynfekcji nie zawierające alkoholu, aldehydów i etanolu, są bezpieczne i znacznie wydłużą żywotność nożyczek – ma to duże znaczenie w przypadku bardzo twardych stali z dużą zawartością węgla np. w nożyczkach kutych. Po dezynfekcji nożyczki należy wypłukać pod wodą i osuszyć.

Łącze nożyczek w okolicy śruby na wewnętrznej stronie płozy, powinno być regularnie oliwione przy bardzo intensywnej pracy, a w przypadku rzadszego użytkowania, przynajmniej raz na tydzień. Rekomendujemy stosowanie specjalnych oliwek do smarowania i konserwacji. Wypływający, bądź ściekający nadmiar należy delikatnie usunąć papierowym ręcznikiem.
UWAGA: nie smarować śruby (mechanizmu łączącego), tylko płozę po wewnętrznej stronie.

Po użytkowaniu nie należy chować brudnych z resztkami włosów. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami, nożyczki powinny być przechowywane w bezpiecznym i suchym miejscu, a ostrza muszą pozostawać zamknięte.

Regularnie sprawdzaj mechanizm łączący ostrza poprzez śrubę dociskającą, prawidłowo wyregulowany zapewnia optymalne ustawienie ostrzy do siebie, przez co unikamy nadmiernego tarcia które skraca żywotność i powoduje uszkodzenia ostrzy.

Sprawdzenie prawidłowego docisku

Trzymaj nożyczki otwarte, ostrzem do góry pod kątem prostym:
-Jeśli nożyczki samoistnie, luźno nie zamykają się do samego końca, oznacza że są prawidłowo wyregulowane.
-Jeśli nożyczki samoistnie, luźno zamykają się do samego końca, należy dokręć bardzo delikatnie śrubę i sprawdzić jeszcze raz.
-Jeśli nożyczki nie zamykają się samoistnie (z oporem), bądź zamykają się nieznacznie, oznacza że docisk śruby jest zbyt mocny i należy bardzo delikatnie odkręcić śrubę i sprawdzić jeszcze raz.
UWAGA: bez wyraźnej potrzeby nie regulować śruby docisku, oraz nie odkręcać śruby do końca.
W przypadku częstej potrzeby regulacji śruby, należy zwrócić się do serwisu bądź do sprzedawcy. Nie należy pracować nożyczkami niewłaściwie wyregulowanymi, gdyż grozi to ich uszkodzeniem.

Produkty Kamikiri opatrzone są certyfikatem autentyczności wraz z hologramem i tylko taki produkt zapewnia wysoką jakość i satysfakcję przez wiele lat, przy właściwym użytkowaniu i regularnym serwisowaniu.

Nożyczki przeznaczone są wyłącznie do cięcia włosów, inne zastosowanie grozi poważnymi uszkodzeniami.


 

PROFESJONALNE NOŻYCZKI KAMIKIRI

-->

HISTORIA KAMIKIRI

Polecamy

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X